Kredyt EKO

Kredyt Gotówkowy Kredyt EKO!

Kredyt gotówkowy Kredyt EKO! to szybki i tani kredyt dla osób fizycznych na finansowanie przedsięwzięć proekologicznych.

Cechy produktu

zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych

zakup i montaż przydomowych oczyszczalni ścieków

zakup sprzętu AGD A+++

wymianę kotła grzewczego wraz z modernizacją instalacji centralnego ogrzewania

wymianę okien i drzwi zewnętrznych, wykonanie ocieplenia (termomodernizacji) budynku mieszkalnego jednorodzinnego

innych działań proekologicznych realizowanych przez gospodarstwa domowe, w tym szczególnie w ramach programów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zaletami produktu jest ponadto:

  • możliwość skorzystania z rządowego programu dofinansowania instalacji fotowoltaicznych „Mój Prąd” w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych (pomoc do 5 tys. zł),
  • możliwość skorzystania z rządowego programu „Czyste Powietrze” obejmującego dotację na wymianę kotłów i miejscowych ogrzewaczy na paliwo stałe, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, itp.,
  • możliwość odliczenia od podstawy podatku dochodowego przez Klienta wydatków poniesionych m.in. na montaż ogniw fotowoltaicznych (odliczenie do 53 tys. zł).

Warunki i korzyści

  • 100 000,00 zł, przy czym nie więcej niż 15-krotność dochodów miesięcznych netto wnioskodawcy,
  • atrakcyjne oprocentowanie i niska prowizja,
  • długi okres kredytowania - do 7 lat,
  • brak udziału środków własnych,
  • możliwość przeznaczenia 40% kwoty kredytu na dowolny cel,
  • konieczność udokumentowania celowości wykorzystania kredytu fakturami potwierdzających realizację inwestycji na poziomie co najmniej 60% poniesionych nakładów,
  • dbałość o środowisko naturalne.

Oprocentowanie kredytu, opłaty i prowizje; RRSO

1)„Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 12,50%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 35 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 45 518,38zł, oprocentowanie zmienne 10,74%, całkowity koszt kredytu 10 518,38 zł (w tym: prowizja 350,00 zł, odsetki 9 568,38 zł, usługi dodatkowe 600,00 zł), kredyt spłacany w 60 miesięcznych ratach, w tym: 59 ratach równych w wysokości 583,33 zł, pierwsza rata wynosi 583,53 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 16.03.2023r. na reprezentatywnym przykładzie.”

Kredytobiorca zobowiązany jest do przedstawienia w terminie 6 m-cy od dnia uruchomienia kredytu faktur potwierdzających realizację inwestycji na minimum 60% kwoty udzielonego kredytu pod rygorem zmiany oprocentowania na oprocentowanie przyjęte dla kredytów gotówkowych w Banku, według warunków standardowych dla kredytów gotówkowych.

W przypadku niedopełnienia przez Kredytobiorcę zobowiązania przedstawienia w terminie 6 m-cy od dnia uruchomienia kredytu faktur potwierdzających realizację inwestycji na minimum 60% kwoty udzielonego kredytu, zmiana oprocentowania nastąpi począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym przypada termin wykonania tego zobowiązania.

Ostateczne warunki kredytowania uzależnione są od wyniku oceny zdolności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu oraz terminu regulowania zobowiązania kredytowego.

Powyższa kalkulacja została sporządzona na dzień 02.02.2022 r.

Facebook © 2024 BS Mazowsze w Płocku. Projekt i wykonanie: Hedea.pl